Home » promocje » ATLAS GRUNT NKP


ATLAS GRUNT NKP

atlas grunt nkp
NOWOŚĆ

ATLAS GRUNT NKP

ATLAS GRUNT NKP

silnie penetruje i wzmacnia podłoże

Najważniejsze cechy

 • formuła koloidalna
 • dostosowuje się do każdego podłoża
 • gotowy do użycia
 • głęboko penetrujący
 • bez zacieków
 • nie wybłyszcza powierzchni

OPIS

KOLOIDALNA FORMULA – ATLAS GRUNT NKP jest inteligentną koloidalną kombinacją cząstek polimeru różnego rodzaju i różnej wielkości, rozpoznającą podłoże, na którą jest aplikowana.
W zależności od potrzeb:
– głęboko penetruje porowatą strukturę podłoża, wzmacniając je,
– działając powierzchniowo efektywnie redukuje nasiąkliwość podłoża i przygotowuje je przed aplikacją kolejnych warstw.

DOSTOSOWUJE SIĘ DO KAŻDEGO PODŁOŻA – inteligentna koloidalna struktura gruntu, stworzona dzięki zdyspergowanym różnej wielkości cząsteczkom polimeru, pozwala używać gruntu bez rozcieńczania na wszystkich podłożach nasiąkliwych i pod wszelkiego rodzaju warstwy wykończeniowe.

SILNIE PENETRUJE I WZMACNIA PODŁOŻE – żelowy grunt o podwyższonej lepkości zaraz po naniesieniu wytwarza na powierzchni warstwę o grubości kilkudziesięciu µm. Grunt zakumulowany na powierzchni, systematycznie i głęboko wnika w strukturę podłoża mineralnego, wzmacnia je i podnosi adhezję kolejnych warstw.

NIE WYBŁYSZCZA POWIERZCHNI – koloidalna kombinacja dyspersji polimerowych o różnej wielkości cząstek, powoduje że powierzchnia nie wybłyszcza się i po wyschnięciu jest satynowo – matowa. Grunt nie pozostawia na powierzchni elastycznej błony, która mogłaby spowodować trudności z aplikacją kolejnych warstw.

NIE TWORZY ZACIEKÓW – żelowa konsystencja wyrobu umożliwia idealne rozłożenie wałkiem, pędzlem lub agregatem, bez powstawania zacieków.

Główne właściwości

   • Nie kapie podczas aplikacji – jest produktem o żelowej konsystencji gotowym do użycia bez rozcieńczania wodą. W postaci nierozcieńczonej pozwala na aplikację bez przykrego efektu kapania i chlapania, co jest istotne zwłaszcza przy nanoszeniu gruntu na ścianę lub sufit
   • Koloidalna kombinacja żywic polimerowych oraz specjalnie dobranych zagęstników pozwala na:

– nabieranie na narzędzie 2x więcej produktu niż w przypadku standardowych gruntów, umożliwiając gruntowanie jednorazowo 2x większej powierzchni,

   – szybszą aplikację – eliminując konieczność częstego uzupełniania produktu na narzędziu,
   – czystszą pracę – bez zabezpieczenia powierzchni przed zabrudzeniem i zachlapaniem gruntem podczas aplikacji (żelowa konsystencja gruntu w sposób znaczący redukuje chlapanie, również przy gruntowaniu sufitów).
   • Działa ekspresowo – przystąpienie do olejnych prac możliwe jest po:

– 15 minutach – pod klejenie płytek na podłożach cementowych,

   – 30 minutach – pod gładzie sypkie bądź dyspersyjne, wyprawy tynkarskie, pod klejenie płytek na podłożach anhydrytowych,
   – 60 minutach – pod malowanie, kleje do tapet, wodorozcieńczalne kleje do wykładzin dywanowych, hydroizolacje dyspersyjne,
   – 90 minutach – w wypadku przygotowania ściany pod systemy ETICS,
   – 120 minutach – pod podkłady i posadzki.
   • Zwiększa wydajność farb – wyrównując chłonność gruntowanego podłoża, zwiększa wydajność powłok malarskich.
   • Ułatwia aplikację kolejnych warstw – powłok malarskich, klejów, gładzi i szpachlówek, podkładów i posadzek samopoziomujących, klejów do wykładzin dywanowych, klejów do tapet, klejów do izolacji termicznej itp.
   • GRUNT GOTOWY DO UŻYCIA – BEZ KAPANIA I CHLAPANIA

Nierozcieńczony grunt pozwala na komfortową aplikację:

   – na każdą powierzchnię, zwłaszcza na ścianach i sufitach,
   – pod każdy rodzaj warstwy wykończeniowej.
 • Wiąże luźne cząstki na powierzchni podłoża – po odpyleniu powierzchni, efektywnie wiąże wszelkie luźne cząsteczki pyłu, kurzu itd.
 • Przeznaczony do aplikacji w podwyższonej temperaturze – rekomendowany do użycia w zakresie od 5 °C do 35 °C.
 • Do wewnątrz i na zewnątrz budynków.
 • Bezrozpuszczalnikowy.
 • Do nanoszenia wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową.

Źródło: https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-grunt-nkp-471-3237/

Podobne

Promocja na Kolory Świata i EasyCare

Promocja na Kolory Świata i EasyCare

Kup 5L farby Kolory Świata lub EasyCare i odbierz farbę Absolute White 3L za 1 zł. Dulux Kolory Świata to kolekcja wspaniałych kolorów, inspirowanych najpiękniejszymi zakątkami świata, dostępna w postaci lateksowej emulsji do ścian i sufitów o matowym wykończeniu....

PROMOCJA NA FARBY TIKKURILA OPTIVA

PROMOCJA NA FARBY TIKKURILA OPTIVA

Tylko w czerwcu dodatkowy rabat –25% na farby: - Tikkurila Optiva [3] w pojemnościach 2,7 L i 9 L (obie bazy) - Tikkurila Optiva [5] w pojemnościach 2,7 L i 9 L (obie bazy)   Oferta ważna do 30.06.2023 r.

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.