Home » Porady » Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

Uważasz, że już najwyższy czas wyremontować mieszkanie? Zacznij od oszacowania zakresu zmian i ich kosztów. Tłumaczymy, od czego zależy koszt remontu oraz jakich dużych wydatków należy się spodziewać.

Remont mieszkania – koszty

 
Jeśli chcemy obliczyć, ile kosztuje remont mieszkania, najpierw musimy określić zakres niezbędnych prac. Czy zależy nam jedynie na lekkim odświeżeniu wnętrza, czy może przedsięwzięcie będzie miało szerszy charakter? Wypiszmy na kartce, czego dokładnie oczekujemy.
Możliwe, że potrzebna będzie wymiana podłóg. Często decydujemy się też na nowe meble kuchenne, kuchnia to bowiem intensywnie eksploatowane pomieszczenie. Czy planujemy także remont łazienki? Czy konieczne jest założenie nowych punktów świetlnych? Czy chcielibyśmy wymienić również meble w poszczególnych pomieszczeniach?

Zaznaczmy „plus” przy każdym pytaniu, na które padła pozytywna odpowiedź. Aby dokładnie obliczyć, ile kosztuje remont mieszkania w bloku, musimy poznać ceny robocizny związane z poszczególnymi pracami oraz koszty materiałów. Jeśli przykładowo chcemy wymienić podłogi, powinniśmy pamiętać, że z pewnymi kosztami wiąże się także demontaż poprzedniej nawierzchni. Oszacowując koszty nowej posadzki, weźmy pod uwagę cenę wybranego materiału (płytek, paneli czy też parkietu) i doliczmy do tego koszty robocizny. I jedne, i drugie zależą m.in. od powierzchni.

W podobny sposób powinniśmy oszacować koszt remontu łazienki. Bierzemy pod uwagę m.in. koszt demontażu płytek ceramicznych, montażu nowych, cenę wymienianych sprzętów oraz ich zainstalowania.
Źródło:https://www.dulux.pl/pl/artykuly/ile-kosztuje-remont-mieszkania

 

Podobne

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF, laminatów do wnętrz to specjalistyczna farba, dzięki której odnowisz przedmioty w Twoim domu, wykonane z przeróżnych materiałów. Możesz malować nią drzwi, ściany, meble, futryny, parapety. Możesz malować nią także w kuchni i łazience, z wyjątkiem...

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Drzwi są niczym uprzejme zaproszenie. Często stanowią urokliwą ozdobę fasady domu lub pomieszczenia, do którego prowadzą. Bardzo ważne jest zatem, aby stolarka drzwiowa była zawsze w doskonałej kondycji. Malowanie drzwi drewnianych może być naprawdę proste –...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery,kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hameride i wiele innych.