Home » Porady » Jak malować farbą lateksową, o czym pamiętać?

Jak malować farbą lateksową, o czym pamiętać?

mar 9, 2018 | Porady

"
Przed malowaniem warto dowiedzieć się, jak malować ściany farbą lateksową.

Dobieramy kolory, dopasowujemy odcienie, zestawiamy ze sobą najpiękniejsze i najmodniejsze tony, wypracowując aranżację jak z pierwszej strony wnętrzarskiego katalogu. Wybór kolorów ścian we wnętrzu jest niezwykle istotny – to oczywiste. Nie zapominajmy jednak o innym, równie ważnym aspekcie: rodzaju farby. Warto postawić na produkt lateksowy, wyróżniający się odpornością na szereg czynników i łatwością rozprowadzania. Malowanie farbą lateksową to czysta przyjemność! Wystarczy prawidłowo przygotować podłoże i sięgnąć po odpowiednie akcesoria.
Malując ściany farbą lateksową, nabierajmy na wałek lub pędzel obfite, ale równomierne ilości wyrobu. Nadmiar farby zdejmujmy za pomocą kratki lub kuwety malarskiej. W pierwszej kolejności wyrób rozprowadzamy na trudnodostępne fragmenty ściany, np. za grzejnikami, przy otworach okiennych i drzwiowych, następnie na większe powierzchnie – kierując się od okna w głąb pomieszczenia. Do malowania dużych powierzchni używajmy szerokiego wałka, pozwoli to na przyspieszenie prac. Farbę nakładajmy w pionowych pasach, od góry do dołu, jeden przy drugim – poszczególne pasy farby powinny nachodzić na siebie (zasada „mokro na mokro”). Pozwoli nam to uzyskanie jednolitego, równomiernego wymalowania bez widocznych smug. Malowanie możemy przerwać dopiero wtedy, kiedy pokryjemy farbą całą ścianę. Pamiętajmy poza tym, aby po wyschnięciu farby nie wykonywać już żadnych poprawek – domalowany fragment będzie zdecydowanie się wyróżniał. Jeśli efekt finalny nie spełni naszych oczekiwań bądź zauważymy smugi, konieczne będzie nałożenie kolejnej warstwy wyrobu.
Malowanie farbą lateksową nie przysporzy nam problemów – przede wszystkim dzięki łatwemu rozprowadzaniu się wyrobu. Stosujmy się do kilku, opisanych powyżej zasad, a uzyskamy piękne, estetycznie wykończone wnętrze.
Źródło:https://www.dulux.pl/pl/artykuly/malowanie-farba-lateksowa

 

Podobne

Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

Uważasz, że już najwyższy czas wyremontować mieszkanie? Zacznij od oszacowania zakresu zmian i ich kosztów. Tłumaczymy, od czego zależy koszt remontu oraz jakich dużych wydatków należy się spodziewać. Remont mieszkania – koszty  Jeśli chcemy obliczyć, ile kosztuje...

Komentarze

0 komentarzy