Home » Inspiracje » Jaki wybrać kolor farb?

Jaki wybrać kolor farb?

Zapewne większość z nas ma za sobą wybór kolorów farb do malowania wnętrz. Pamiętacie, ile długich godzin spędziliście z paletą barw w ręku, próbując odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania. Które kolory wybrać? Jak zestawiać ze sobą kolory? Jaka barwa sprawdzi się dobrze w kuchni, a jaka w sypialni? Nic dziwnego. Wybór właściwych odcieni, pasujących do naszych wnętrz, to nie lada wyzwanie! Ale z pomocą naszego krótkiego poradnika, poradzisz sobie z tym doskonale. Zapraszamy.
Kolor a wnętrza
Kolor wnętrz powinien się nie tylko dobrze prezentować, ale stworzyć najlepsze warunki dla odpoczynku, pracy czy zabawy. Wybór odpowiedniej kolorystyki zależy od naszych osobistych preferencji, specyfiki pomieszczenia i efektu, jaki chcemy otrzymać. Dopiero uwzględnienie tych wszystkich czynników pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów tj. wymarzonego wnętrza.

Na poprawę wyglądu pomieszczenia wpłynie zarówno odcień jak i rodzaj użytej farby. Optyczne powiększenie salonu, bądź skrócenie korytarza, będzie możliwe, jeśli zastosujemy się do kilku prostych wnętrzarskich sztuczek. Oto one:

  • W dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na intensywne i ciemne barwy, które nie przytłoczą wnętrza i sprawią, że stanie się ono przytulniejsze.
  • Pamiętajmy również o tym, że ciepłe kolory czynią przestrzenie przytulniejszymi, ale jednocześnie zmniejszają optycznie metraż. W niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne kolory z chłodnej palety barw.

Podobne

Styl rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny łączy nostalgię za sielskim życiem na wsi z zamiłowaniem do naturalnych materiałów i harmonijnych kolorów. Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym i stworzyć modną aranżację mieszkania? Podpowiadamy! Co to jest styl rustykalny? Wnętrza rustykalne...

Jak wybrać idealny odcień bieli?

Jak wybrać idealny odcień bieli?

White, Bone, Space, Cotton, Moon …Wybór właściwego odcienia bieli może trwać w nieskończoność. Poznaj nasze odcienie off-white i znajdź swój idealny. 3 rodzaje bieli: zimna (White), ciepła (Bone) i neutralna (Cotton). Wybierz odcień bieli, który będzie dopełniał...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery,kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hameride i wiele innych.