Home » Inspiracje » Jaki wybrać kolor farb?

Jaki wybrać kolor farb?

lut 23, 2018 | Inspiracje

"

Zapewne większość z nas ma za sobą wybór kolorów farb do malowania wnętrz. Pamiętacie, ile długich godzin spędziliście z paletą barw w ręku, próbując odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania. Które kolory wybrać? Jak zestawiać ze sobą kolory? Jaka barwa sprawdzi się dobrze w kuchni, a jaka w sypialni? Nic dziwnego. Wybór właściwych odcieni, pasujących do naszych wnętrz, to nie lada wyzwanie! Ale z pomocą naszego krótkiego poradnika, poradzisz sobie z tym doskonale. Zapraszamy.
Kolor a wnętrza
Kolor wnętrz powinien się nie tylko dobrze prezentować, ale stworzyć najlepsze warunki dla odpoczynku, pracy czy zabawy. Wybór odpowiedniej kolorystyki zależy od naszych osobistych preferencji, specyfiki pomieszczenia i efektu, jaki chcemy otrzymać. Dopiero uwzględnienie tych wszystkich czynników pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów tj. wymarzonego wnętrza.

Na poprawę wyglądu pomieszczenia wpłynie zarówno odcień jak i rodzaj użytej farby. Optyczne powiększenie salonu, bądź skrócenie korytarza, będzie możliwe, jeśli zastosujemy się do kilku prostych wnętrzarskich sztuczek. Oto one:

  • W dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na intensywne i ciemne barwy, które nie przytłoczą wnętrza i sprawią, że stanie się ono przytulniejsze.
  • Pamiętajmy również o tym, że ciepłe kolory czynią przestrzenie przytulniejszymi, ale jednocześnie zmniejszają optycznie metraż. W niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne kolory z chłodnej palety barw.

Podobne

INSPIRACJE ARANŻACJI ŁAZIENKI

INSPIRACJE ARANŻACJI ŁAZIENKI

Bez względu na to czy Twoja łazienka jest przestronnym, nowoczesnym miejscem do kąpieli czy pomieszczeniem małym, możesz sprawić by była funkcjonalna i wyjątkowa. Łazienka nie jest już tylko miejscem służącym do dbania o higienę ale również przestrzenią pozwalającą...

Skandynawia wciąż modna

Skandynawia wciąż modna

Styl skandynawski lubi i biel i drewno, dlatego warto go wziąć pod uwagę decydując się na tę parę. Pomaluj cały pokój na biało (np. farbami MAGNAT): ściany, podłogę oraz sufit, a następnie wprowadź do tej przestrzeni sprzęty z jasnego drewna. Meble wcale nie muszą być...

Komentarze

0 komentarzy