Home » Inspiracje » Jaki wybrać kolor farb?

Jaki wybrać kolor farb?

Zapewne większość z nas ma za sobą wybór kolorów farb do malowania wnętrz. Pamiętacie, ile długich godzin spędziliście z paletą barw w ręku, próbując odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania. Które kolory wybrać? Jak zestawiać ze sobą kolory? Jaka barwa sprawdzi się dobrze w kuchni, a jaka w sypialni? Nic dziwnego. Wybór właściwych odcieni, pasujących do naszych wnętrz, to nie lada wyzwanie! Ale z pomocą naszego krótkiego poradnika, poradzisz sobie z tym doskonale. Zapraszamy.
Kolor a wnętrza
Kolor wnętrz powinien się nie tylko dobrze prezentować, ale stworzyć najlepsze warunki dla odpoczynku, pracy czy zabawy. Wybór odpowiedniej kolorystyki zależy od naszych osobistych preferencji, specyfiki pomieszczenia i efektu, jaki chcemy otrzymać. Dopiero uwzględnienie tych wszystkich czynników pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów tj. wymarzonego wnętrza.

Na poprawę wyglądu pomieszczenia wpłynie zarówno odcień jak i rodzaj użytej farby. Optyczne powiększenie salonu, bądź skrócenie korytarza, będzie możliwe, jeśli zastosujemy się do kilku prostych wnętrzarskich sztuczek. Oto one:

  • W dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na intensywne i ciemne barwy, które nie przytłoczą wnętrza i sprawią, że stanie się ono przytulniejsze.
  • Pamiętajmy również o tym, że ciepłe kolory czynią przestrzenie przytulniejszymi, ale jednocześnie zmniejszają optycznie metraż. W niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne kolory z chłodnej palety barw.

Podobne

Farby zmywalne – jak i czym zmyć zabrudzenia?

Farby zmywalne – jak i czym zmyć zabrudzenia?

Świeżo pomalowane ściany prezentują się wspaniale. Jednak w mieszkaniu istnieje wiele miejsc, które są narażone na zabrudzenia. Dlatego w korytarzu, pokoju dziecięcym, łazience i kuchni warto zastosować farby zmywalne. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega ich...

Styl rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny łączy nostalgię za sielskim życiem na wsi z zamiłowaniem do naturalnych materiałów i harmonijnych kolorów. Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym i stworzyć modną aranżację mieszkania? Podpowiadamy! Co to jest styl rustykalny? Wnętrza rustykalne...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.