Home » Porady » Początek roku szkolnego, czyli jak stworzyć idealny kącik dla ucznia!

Początek roku szkolnego, czyli jak stworzyć idealny kącik dla ucznia!

sie 27, 2018 | Porady

"

Jeszcze niedawno uczyłaś ją wiązać buty, a dziś Twoja pociecha idzie do szkoły… Lub do zerówki, jak córka Karoliny z bloga Ale tu ładnie. Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał tylko nieco ponad tydzień, ale to wystarczający czas, aby stworzyć idealny kącik dla ucznia. Podpytaj więc Malucha o jego ulubione kolory i działaj! My podpowiemy Ci jak!

Jak stworzyć idealny kącik dla ucznia

Wywiad z dzieckiem to etap nie do przecenienia – to od niego właśnie zaczęła Karolina i okazało się, że wbrew skandynawskim gustom Mamy, Zuzia jest fanką żywszych kolorów. Blogerce nie pozostało więc nic innego, jak przygotować pokój Małej do nowych, szkolnych wyzwań, dodając tu i ówdzie barwny akcent. W efekcie w pokoju Zuzi pojawiły się dwa zupełnie nowe elementy: tablica magnetyczno-kredowa, którą świeżo upieczona uczennica będzie mogła wykorzystać np. do nauki liter oraz praktyczna szafka pod biurko, która pomieści wszystkie szkolne szpargały. Jak je stworzyć?

Malowanie farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic

Farba Tikkurila Magnetic ze względu na zawartość magnetycznych drobinek tworzy powierzchnię przyciągającą magnesy. Należy ją pokryć farbą nawierzchniową, np. z rodziny Tikkurila Optiva lub też tablicową. Jak stworzyć powierzchnię magnetyczną?
Krok 1 – przygotowanie powierzchni
Przed malowaniem wyczyść i odtłuść powierzchnię.
Krok 2 – mieszanie farby
Dokładnie wymieszaj farbę magnetyczną Tikkurila Magnetic – to bardzo ważny etap, który w ogromnym stopniu wpływa na końcowy efekt. Dzięki temu magnetyczne opiłki zawarte w farbie są równomiernie rozprowadzone, a magnesy trzymają się jej lepiej. Mieszanie warto powtarzać także w trakcie malowania.
Żródło:http://tikkurilapotegakolorow.pl/jak-stworzyc-idealny-kacik-dla-ucznia/

 

Podobne

Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

Uważasz, że już najwyższy czas wyremontować mieszkanie? Zacznij od oszacowania zakresu zmian i ich kosztów. Tłumaczymy, od czego zależy koszt remontu oraz jakich dużych wydatków należy się spodziewać. Remont mieszkania – koszty  Jeśli chcemy obliczyć, ile kosztuje...

Jak polakierować boazerię? Poznaj 3 najważniejsze wskazówki

Jak polakierować boazerię? Poznaj 3 najważniejsze wskazówki

Poszukujemy środka, który będzie: łatwy w użyciu, przeznaczony do użytkowania wewnątrz pomieszczeń, bezpieczny dla środowiska i mieszkańców oraz estetyczny i trwały. Wymagania takie spełnia Lakier Akrylowy VIDARON, łączący w sobie jakość i ekologię. Jest to...

Komentarze

0 komentarzy