Home » Porady » Początek roku szkolnego, czyli jak stworzyć idealny kącik dla ucznia!

Początek roku szkolnego, czyli jak stworzyć idealny kącik dla ucznia!

Jeszcze niedawno uczyłaś ją wiązać buty, a dziś Twoja pociecha idzie do szkoły… Lub do zerówki, jak córka Karoliny z bloga Ale tu ładnie. Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał tylko nieco ponad tydzień, ale to wystarczający czas, aby stworzyć idealny kącik dla ucznia. Podpytaj więc Malucha o jego ulubione kolory i działaj! My podpowiemy Ci jak!

Jak stworzyć idealny kącik dla ucznia

Wywiad z dzieckiem to etap nie do przecenienia – to od niego właśnie zaczęła Karolina i okazało się, że wbrew skandynawskim gustom Mamy, Zuzia jest fanką żywszych kolorów. Blogerce nie pozostało więc nic innego, jak przygotować pokój Małej do nowych, szkolnych wyzwań, dodając tu i ówdzie barwny akcent. W efekcie w pokoju Zuzi pojawiły się dwa zupełnie nowe elementy: tablica magnetyczno-kredowa, którą świeżo upieczona uczennica będzie mogła wykorzystać np. do nauki liter oraz praktyczna szafka pod biurko, która pomieści wszystkie szkolne szpargały. Jak je stworzyć?

Malowanie farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic

Farba Tikkurila Magnetic ze względu na zawartość magnetycznych drobinek tworzy powierzchnię przyciągającą magnesy. Należy ją pokryć farbą nawierzchniową, np. z rodziny Tikkurila Optiva lub też tablicową. Jak stworzyć powierzchnię magnetyczną?
Krok 1 – przygotowanie powierzchni
Przed malowaniem wyczyść i odtłuść powierzchnię.
Krok 2 – mieszanie farby
Dokładnie wymieszaj farbę magnetyczną Tikkurila Magnetic – to bardzo ważny etap, który w ogromnym stopniu wpływa na końcowy efekt. Dzięki temu magnetyczne opiłki zawarte w farbie są równomiernie rozprowadzone, a magnesy trzymają się jej lepiej. Mieszanie warto powtarzać także w trakcie malowania.
Żródło:http://tikkurilapotegakolorow.pl/jak-stworzyc-idealny-kacik-dla-ucznia/

 

Podobne

Jak malować farbami ceramicznymi?

Jak malować farbami ceramicznymi?

Farby ceramiczne to doskonały wybór, jeśli chcesz sprawnie pomalować całą powierzchnię ściany. Produkty te wyróżniają się wzbogaconym składem, który umożliwia osiągnięcie niezwykle trwałych rezultatów. Jak samodzielnie pomalować wnętrze farbami ceramicznymi?...

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

Zimą wiele ogrodowych elementów niszczeje i traci swój blask. Jednym z nich może być altana ogrodowa – miejsce rodzinnych spotkań lub cicha samotnia na relaksujące popołudnia z książką. Aby znów stała się pięknym elementem ogrodu, należy ją odnowić i dokładnie...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.