Home » Porady » Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych

Laminowane panele podłogowe SWISS KRONO przeznaczone są do stosowania jako materiał wykończeniowy na podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej, charakteryzujących się stabilnymi warunkami klimatycznymi. Optymalne warunki: temperatura 16 – 22ºC, wilgotność powietrza 40 – 65%.
1. Laminowanych paneli podłogowych nie należy montować w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności powietrza przekracza 65%, tj. w łazienkach, saunach, pralniach, itp.
2. Laminowane panele SWISS KRONO mogą być układane w pomieszczeniach z systemem wodnego ogrzewania podłogowego.
3. Panele podłogowe w klasie ścieralności AC3 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o średnim natężeniu ruchu.
Panele podłogowe w klasie ścieralności AC4 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej o małym natężeniu ruchu.
Panele podłogowe w klasie ścieralności AC5 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu i użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu (z wyłączeniem sal tanecznych, sportowych itp).
4. Panele podłogowe muszą być zamontowane zgodnie z instrukcją montażu, w pomieszczeniach zamkniętych, które będą ogrzewane w okresie zimowym do temperatury pokojowej (instrukcja montażu umieszczona jest na etykiecie załączanej do paczki z panelami podłogowymi lub na spodzie kartonu).
5. Do montażu paneli laminowanych niezbędne są następujące narzędzia i materiały:

  • atestowana folia paroizolacyjna PE ≥ 0,2 mm,
  • podkład wyrównujący przeznaczony do stosowania pod podłogi pływające np. pianka wyrównująca (o grubości do 3mm), płyty podkładowe,
  • zestaw montażowy ( łyżka-dźwignia, kliny dystansowe),
  • piła o drobnych zębach,
  • poziomica o długości min. 1,5m,
  • ołówek, liniał, miara, taśma klejąca odporna na wilgoć,
  • listwy przypodłogowe MDF i akcesoria do ich montażu i wykończenia.

Źródło:https://www.swisskrono.pl/platinium/Porady/Wazne-zasady

 

Podobne

Jak malować farbami ceramicznymi?

Jak malować farbami ceramicznymi?

Farby ceramiczne to doskonały wybór, jeśli chcesz sprawnie pomalować całą powierzchnię ściany. Produkty te wyróżniają się wzbogaconym składem, który umożliwia osiągnięcie niezwykle trwałych rezultatów. Jak samodzielnie pomalować wnętrze farbami ceramicznymi?...

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

Zimą wiele ogrodowych elementów niszczeje i traci swój blask. Jednym z nich może być altana ogrodowa – miejsce rodzinnych spotkań lub cicha samotnia na relaksujące popołudnia z książką. Aby znów stała się pięknym elementem ogrodu, należy ją odnowić i dokładnie...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.