Home » Porady » Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych

Laminowane panele podłogowe SWISS KRONO przeznaczone są do stosowania jako materiał wykończeniowy na podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej, charakteryzujących się stabilnymi warunkami klimatycznymi. Optymalne warunki: temperatura 16 – 22ºC, wilgotność powietrza 40 – 65%.
1. Laminowanych paneli podłogowych nie należy montować w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności powietrza przekracza 65%, tj. w łazienkach, saunach, pralniach, itp.
2. Laminowane panele SWISS KRONO mogą być układane w pomieszczeniach z systemem wodnego ogrzewania podłogowego.
3. Panele podłogowe w klasie ścieralności AC3 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o średnim natężeniu ruchu.
Panele podłogowe w klasie ścieralności AC4 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej o małym natężeniu ruchu.
Panele podłogowe w klasie ścieralności AC5 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu i użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu (z wyłączeniem sal tanecznych, sportowych itp).
4. Panele podłogowe muszą być zamontowane zgodnie z instrukcją montażu, w pomieszczeniach zamkniętych, które będą ogrzewane w okresie zimowym do temperatury pokojowej (instrukcja montażu umieszczona jest na etykiecie załączanej do paczki z panelami podłogowymi lub na spodzie kartonu).
5. Do montażu paneli laminowanych niezbędne są następujące narzędzia i materiały:

  • atestowana folia paroizolacyjna PE ≥ 0,2 mm,
  • podkład wyrównujący przeznaczony do stosowania pod podłogi pływające np. pianka wyrównująca (o grubości do 3mm), płyty podkładowe,
  • zestaw montażowy ( łyżka-dźwignia, kliny dystansowe),
  • piła o drobnych zębach,
  • poziomica o długości min. 1,5m,
  • ołówek, liniał, miara, taśma klejąca odporna na wilgoć,
  • listwy przypodłogowe MDF i akcesoria do ich montażu i wykończenia.

Źródło:https://www.swisskrono.pl/platinium/Porady/Wazne-zasady

 

Podobne

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF, laminatów do wnętrz to specjalistyczna farba, dzięki której odnowisz przedmioty w Twoim domu, wykonane z przeróżnych materiałów. Możesz malować nią drzwi, ściany, meble, futryny, parapety. Możesz malować nią także w kuchni i łazience, z wyjątkiem...

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Drzwi są niczym uprzejme zaproszenie. Często stanowią urokliwą ozdobę fasady domu lub pomieszczenia, do którego prowadzą. Bardzo ważne jest zatem, aby stolarka drzwiowa była zawsze w doskonałej kondycji. Malowanie drzwi drewnianych może być naprawdę proste –...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery,kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hameride i wiele innych.