Home » Porady » Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych

mar 20, 2018 | Porady

"

Laminowane panele podłogowe SWISS KRONO przeznaczone są do stosowania jako materiał wykończeniowy na podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej, charakteryzujących się stabilnymi warunkami klimatycznymi. Optymalne warunki: temperatura 16 – 22ºC, wilgotność powietrza 40 – 65%.
1. Laminowanych paneli podłogowych nie należy montować w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności powietrza przekracza 65%, tj. w łazienkach, saunach, pralniach, itp.
2. Laminowane panele SWISS KRONO mogą być układane w pomieszczeniach z systemem wodnego ogrzewania podłogowego.
3. Panele podłogowe w klasie ścieralności AC3 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o średnim natężeniu ruchu.
Panele podłogowe w klasie ścieralności AC4 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej o małym natężeniu ruchu.
Panele podłogowe w klasie ścieralności AC5 można montować w pomieszczeniach mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu i użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu (z wyłączeniem sal tanecznych, sportowych itp).
4. Panele podłogowe muszą być zamontowane zgodnie z instrukcją montażu, w pomieszczeniach zamkniętych, które będą ogrzewane w okresie zimowym do temperatury pokojowej (instrukcja montażu umieszczona jest na etykiecie załączanej do paczki z panelami podłogowymi lub na spodzie kartonu).
5. Do montażu paneli laminowanych niezbędne są następujące narzędzia i materiały:

  • atestowana folia paroizolacyjna PE ≥ 0,2 mm,
  • podkład wyrównujący przeznaczony do stosowania pod podłogi pływające np. pianka wyrównująca (o grubości do 3mm), płyty podkładowe,
  • zestaw montażowy ( łyżka-dźwignia, kliny dystansowe),
  • piła o drobnych zębach,
  • poziomica o długości min. 1,5m,
  • ołówek, liniał, miara, taśma klejąca odporna na wilgoć,
  • listwy przypodłogowe MDF i akcesoria do ich montażu i wykończenia.

Źródło:https://www.swisskrono.pl/platinium/Porady/Wazne-zasady

 

Podobne

Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

Uważasz, że już najwyższy czas wyremontować mieszkanie? Zacznij od oszacowania zakresu zmian i ich kosztów. Tłumaczymy, od czego zależy koszt remontu oraz jakich dużych wydatków należy się spodziewać. Remont mieszkania – koszty  Jeśli chcemy obliczyć, ile kosztuje...

Komentarze

0 komentarzy