Elewacje

Produkty do elewacji

Elewacja chroni ściany zewnętrzne budynku przed działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniem mechanicznym. Odpowiednio zaprojektowane i dobrane pełnią również funkcję dekoracyjną. W naszej ofercie posiadamy tynki oraz mieszalniki firm Atlas, Goldmurit i Lakma.

Towar od ręki

Doradzamy

Testujemy

W zależności od rodzaju użytego do ich produkcji spoiwa wyróżnia się kilka ich rodzajów:

  •         mineralne – są paroprzepuszczalne i z tego względu są zalecane do tynkowania ścian ocieplonych wełną mineralną oraz do odnawiania zabytków. Są też najtańsze np. CERMIT ND15 z Atlasa,
  •         akrylowe – można je trwale barwić nawet na nasycone kolory. Ściany pokryte takim tynkiem można czyścić wodą pod ciśnieniem z dodatkiem detergentów, a także odnawiać farbami fasadowymi, np. SAH N15 z Atlasa,
  •         silikonowe – są zalecane na elewacje budynków narażonych na intensywne zabrudzenie, budowanych w rejonach przemysłowych, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu. Dzięki własnościom hydrofobowym powierzchnia tynku nie przyciąga cząsteczek wody, utrudnia osadzanie się brudu, a opady deszczu powodują samooczyszczenie się elewacji. Są paroprzepuszczalne. Niestety takie tynki są najdroższe, np. IN SAH N15 z Atlasa,
  •         silikatowe (krzemianowe) – są paroprzepuszczalne i szczególnie odporne na grzyby i porosty, np. SAH N15N z Atlasa,
  •         silikonowo-silikatowe – łączące w sobie cechy obu tych rodzajów tynków. Są trwałe, odporne na zabrudzenia, hydrofobowe i paroprzepuszczalne, a przy tym tańsze od silikonowych, np. SAH N15 z Atlasa.

Do odświeżenia elewacji zastosuj farbę fasadową np. Finngard z Tikkurili, Salta z Atlasa czy Śnieżkę fasadową lub Jedynke Fasadową z grupy produktów nieco tańszych, które pozwolą na barwne wykończenie powierzchni o dowolnej fakturze.

Coraz częściej spotykamy elewacje z desek drewnianych na które stosuje się impregnaty np. Altax Żywiczny, Drewnochron czy Sadolin Hybrydowy, będą one idealnie pasowały do drewnianych okien firmy Urzędowski.

Alternatywą dla desek, które nie są zbyt trwałe są panele kwarcowe Guardi firmy Lakma, będą one dobrze współgrały z bramami segmentowymi firmy Wiśniowski czy Herman.

Przykładowe produkty do elewacji w ofercie naszych sklepów w Tarnowie i Nowym Sączu

----

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.