Home » Inspiracje » Jak wybrać idealny odcień bieli?

Jak wybrać idealny odcień bieli?

White, Bone, Space, Cotton, Moon …Wybór właściwego odcienia bieli może trwać w nieskończoność. Poznaj nasze odcienie off-white i znajdź swój idealny.

różne odcienie bieli
3 rodzaje bieli: zimna (White), ciepła (Bone) i neutralna (Cotton).

Wybierz odcień bieli, który będzie dopełniał klimat pomieszczenia

Biel niejedno ma imię – paleta Tikkurila Optiva White to 19 różnych tonacji tego koloru. Wybierając odcień bieli warto mieć na uwadze rodzaj pomieszczenia, które planujemy pomalować.

Podpowiedź! Cotton to ciepły, neutralny odcień bieli, który idealnie wyeksponuje drewniane podłogi i listwy.

wnętrze w odcieniach bieli
ściany w odcieniach bieli
Oto 3 podpowiedzi, jak ułatwić sobie wybór odpowiedniego odcienia bieli.

1. Stwórz klimat

Zastanów się, jaką atmosferę chcesz wprowadzić do wnętrza. Czy ma być ono ciepłe i słoneczne, czy może oczekujesz klimatu chłodu i orzeźwienia? Odpowiedź na to pytanie znacznie ograniczy spektrum wyboru i posłuży za punkt wyjścia do dalszych decyzji kolorystycznych.

2. Podążaj za światłem

Jaki rodzaj światła wpada do pomieszczenia, gdzie znajdują się okna? Naturalne światło od strony północnej i wschodniej jest zawsze w tonacji niebieskiej, natomiast z zachodu lub południa przybiera ciepłą barwę. Niebieskawe, naturalne światło możemy zrównoważyć bielą z delikatną nutą żółtego i beżowego. Jeżeli jednak chcemy podkreślić chłodny charakter światła, wówczas wybieramy również chłodniejsze odcienie bieli.

3. Porównaj z innymi elementami wystroju wnętrza

Skorzystaj z testerów farb dostępnych w naszym sklepie online www.estudiokoloru.pl, aby sprawdzić jak dany kolor faktycznie wygląda na ścianie przeznaczonej do malowania. Ocenisz także, jak dany odcień współgra z elementami wyposażenia wnętrza, szczególnie tymi, które również występują w odcieniu bieli. W połączeniu z czystą bielą farby, białe wyposażenie często przyjmuje odcień żółtawy. Z takimi elementami zwykle najlepiej komponują się właśnie odcienie off-white.

źródło: https://tikkurila.pl/inspiracje/jak-wybrac-idealny-odcien-bieli

Podobne

Farby zmywalne – jak i czym zmyć zabrudzenia?

Farby zmywalne – jak i czym zmyć zabrudzenia?

Świeżo pomalowane ściany prezentują się wspaniale. Jednak w mieszkaniu istnieje wiele miejsc, które są narażone na zabrudzenia. Dlatego w korytarzu, pokoju dziecięcym, łazience i kuchni warto zastosować farby zmywalne. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega ich...

Styl rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny łączy nostalgię za sielskim życiem na wsi z zamiłowaniem do naturalnych materiałów i harmonijnych kolorów. Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym i stworzyć modną aranżację mieszkania? Podpowiadamy! Co to jest styl rustykalny? Wnętrza rustykalne...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.