Home » Inspiracje » Róże – zmysłowość i świeżość

Róże – zmysłowość i świeżość

Róż kojarzył się kiedyś mocno z kobiecymi lub dziecięcymi wnętrzami. Coraz częściej jednak stosowany jest w różnych pomieszczeniach, nadając im delikatności i ciepła.
Róż w aranżacji wnętrza wprowadza zawszę nutę romantyzmu i delikatności. Jest również niezastąpionym elementem w stylizacji vintage, czy retro. Kiedyś kojarzony jedynie z pokojem dla małych dziewczynek, obecnie w różnym odcieniu i nasyceniu wybierany jest do salonów, sypialni, a nawet kuchni i łazienek. Kolor różowy (głównie pastelowe odcienie) działa wyciszająco i uspokajająco. Mocniejsze odcienie dodają energii i kojarzą się z namiętnością.
Największe grono odbiorców ma tzw. brudny róż, który ze względu na domieszkę szarości nie jest kolorem przytłaczającym. Zestawiony z ciemno brązowymi meblami lub ze stonowanym odcieniem zieleni podkreśli elegancję wnętrza.
Kolor różowy w różnych odcieniach doskonale komponuje się również ze złotymi, srebrnymi lub miedzianymi dodatkami. Łącząc pudrowy róż ze srebrem wprowadzimy efekt świeżości i czystości. Ciemny róż z miedzią pozwoli natomiast urządzić wnętrze w stylu retro oraz nadać mu nutkę glamour. Róże dobrze komponują się też z klasyczną bielą i czernią, tworząc nowoczesne wnętrze.
Źródło:http://www.dekoral.pl/porady-i-inspiracje/inspiracje-kolorem/roze-zmyslowosc-i-swiezosc
 

Podobne

Styl rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny łączy nostalgię za sielskim życiem na wsi z zamiłowaniem do naturalnych materiałów i harmonijnych kolorów. Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym i stworzyć modną aranżację mieszkania? Podpowiadamy! Co to jest styl rustykalny? Wnętrza rustykalne...

Jak wybrać idealny odcień bieli?

Jak wybrać idealny odcień bieli?

White, Bone, Space, Cotton, Moon …Wybór właściwego odcienia bieli może trwać w nieskończoność. Poznaj nasze odcienie off-white i znajdź swój idealny. 3 rodzaje bieli: zimna (White), ciepła (Bone) i neutralna (Cotton). Wybierz odcień bieli, który będzie dopełniał...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery,kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hameride i wiele innych.