Home » Inspiracje » Róże – zmysłowość i świeżość

Róże – zmysłowość i świeżość

lut 8, 2018 | Inspiracje

"

Róż kojarzył się kiedyś mocno z kobiecymi lub dziecięcymi wnętrzami. Coraz częściej jednak stosowany jest w różnych pomieszczeniach, nadając im delikatności i ciepła.
Róż w aranżacji wnętrza wprowadza zawszę nutę romantyzmu i delikatności. Jest również niezastąpionym elementem w stylizacji vintage, czy retro. Kiedyś kojarzony jedynie z pokojem dla małych dziewczynek, obecnie w różnym odcieniu i nasyceniu wybierany jest do salonów, sypialni, a nawet kuchni i łazienek. Kolor różowy (głównie pastelowe odcienie) działa wyciszająco i uspokajająco. Mocniejsze odcienie dodają energii i kojarzą się z namiętnością.
Największe grono odbiorców ma tzw. brudny róż, który ze względu na domieszkę szarości nie jest kolorem przytłaczającym. Zestawiony z ciemno brązowymi meblami lub ze stonowanym odcieniem zieleni podkreśli elegancję wnętrza.
Kolor różowy w różnych odcieniach doskonale komponuje się również ze złotymi, srebrnymi lub miedzianymi dodatkami. Łącząc pudrowy róż ze srebrem wprowadzimy efekt świeżości i czystości. Ciemny róż z miedzią pozwoli natomiast urządzić wnętrze w stylu retro oraz nadać mu nutkę glamour. Róże dobrze komponują się też z klasyczną bielą i czernią, tworząc nowoczesne wnętrze.
Źródło:http://www.dekoral.pl/porady-i-inspiracje/inspiracje-kolorem/roze-zmyslowosc-i-swiezosc
 

Podobne

INSPIRACJE ARANŻACJI ŁAZIENKI

INSPIRACJE ARANŻACJI ŁAZIENKI

Bez względu na to czy Twoja łazienka jest przestronnym, nowoczesnym miejscem do kąpieli czy pomieszczeniem małym, możesz sprawić by była funkcjonalna i wyjątkowa. Łazienka nie jest już tylko miejscem służącym do dbania o higienę ale również przestrzenią pozwalającą...

Skandynawia wciąż modna

Skandynawia wciąż modna

Styl skandynawski lubi i biel i drewno, dlatego warto go wziąć pod uwagę decydując się na tę parę. Pomaluj cały pokój na biało (np. farbami MAGNAT): ściany, podłogę oraz sufit, a następnie wprowadź do tej przestrzeni sprzęty z jasnego drewna. Meble wcale nie muszą być...

Komentarze

0 komentarzy