Home » Inspiracje » Róże – zmysłowość i świeżość

Róże – zmysłowość i świeżość

Róż kojarzył się kiedyś mocno z kobiecymi lub dziecięcymi wnętrzami. Coraz częściej jednak stosowany jest w różnych pomieszczeniach, nadając im delikatności i ciepła.
Róż w aranżacji wnętrza wprowadza zawszę nutę romantyzmu i delikatności. Jest również niezastąpionym elementem w stylizacji vintage, czy retro. Kiedyś kojarzony jedynie z pokojem dla małych dziewczynek, obecnie w różnym odcieniu i nasyceniu wybierany jest do salonów, sypialni, a nawet kuchni i łazienek. Kolor różowy (głównie pastelowe odcienie) działa wyciszająco i uspokajająco. Mocniejsze odcienie dodają energii i kojarzą się z namiętnością.
Największe grono odbiorców ma tzw. brudny róż, który ze względu na domieszkę szarości nie jest kolorem przytłaczającym. Zestawiony z ciemno brązowymi meblami lub ze stonowanym odcieniem zieleni podkreśli elegancję wnętrza.
Kolor różowy w różnych odcieniach doskonale komponuje się również ze złotymi, srebrnymi lub miedzianymi dodatkami. Łącząc pudrowy róż ze srebrem wprowadzimy efekt świeżości i czystości. Ciemny róż z miedzią pozwoli natomiast urządzić wnętrze w stylu retro oraz nadać mu nutkę glamour. Róże dobrze komponują się też z klasyczną bielą i czernią, tworząc nowoczesne wnętrze.
Źródło:http://www.dekoral.pl/porady-i-inspiracje/inspiracje-kolorem/roze-zmyslowosc-i-swiezosc
 

Podobne

Farby zmywalne – jak i czym zmyć zabrudzenia?

Farby zmywalne – jak i czym zmyć zabrudzenia?

Świeżo pomalowane ściany prezentują się wspaniale. Jednak w mieszkaniu istnieje wiele miejsc, które są narażone na zabrudzenia. Dlatego w korytarzu, pokoju dziecięcym, łazience i kuchni warto zastosować farby zmywalne. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega ich...

Styl rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny łączy nostalgię za sielskim życiem na wsi z zamiłowaniem do naturalnych materiałów i harmonijnych kolorów. Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym i stworzyć modną aranżację mieszkania? Podpowiadamy! Co to jest styl rustykalny? Wnętrza rustykalne...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.