Home » Porady » Jak pomalować podłogę drewnianą?

Jak pomalować podłogę drewnianą?

lut 23, 2018 | Porady

"
  1. Zmierz powierzchnię podłogi, aby obliczyć ilość farby. My na 10 m2zużyliśmy trochę mniej niż 3,5l wodorozcieńczalnej farby Tikkurila Betolux Akva.
  2. Kup i przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy: farbę do drewnianych podłóg Tikkurila Betolux Akva, kuwetę, wałki z krótkim włosiem, przedłużkę do wałka, drobnoziarnisty papier ścierny, detergent do odtłuszczenia powierzchni (np. Tikkurila Maalipesu lub inny, który posiadasz w domu), szmatkę z mikrofibry.
  3. Przygotuj pomieszczenie do malowania – wynieś meble, ściągnij listwy przypodłogowe.
  4. Jeżeli jest taka konieczność, to zeszlifuj podłogę używając papieru ściernego. Polecam drobnoziarnisty papier ścierny do stosowania na mokro. Jednak po jego zastosowaniu należy poczekać z malowaniem, aż podłoga będzie całkowicie sucha.
  5. Bardzo dokładnie odkurz podłogę i przetrzyj ją detergentem przy użyciu szmatki np. z mikrofibry, aby mieć pewność, że na podłodze nie pozostaną niechciane „kłaczki”.Podłoga jest gotowa do malowania
  6. Dokładnie wymieszaj farbę i przelej część farby do kuwety.
  7. Nanieś pierwszą warstwę farby na podłogę. Pamiętaj, aby malować podłogę wzdłuż długości desek, a farby nie nakładać zbyt grubo.
  8. Farba schnie bardzo szybko, po 15 minutach jest już sucha. Odczekaliśmy dwie godziny, aby nanieść kolejną warstwę. Zwykle zalecane są 2 – 3 warstwy, my pomalowaliśmy podłogę trzykrotnie, choć po drugiej warstwie wyglądała już przyzwoicie, jednak było kilka miejsc, które chciałam poprawić
  9. Farba uzyskuje pełną trwałość i odporność po dwóch tygodniach, dlatego przez ten okres trzeba uważać, nie jeździć po niej krzesłami, nie czyścić gruntownie itp. My wstawiliśmy meble i rozpoczęliśmy normalne użytkowanie sypialni po trzech tygodniach, ale nasz roczniak przeprowadził własne testy po około dwóch tygodniach. Mimo ataku dziecięcego jeździka i innych zabawek, na podłodze nie pojawiły się żadne rysy lub odpryski. Ale nie namawiam, aby takie testy przeprowadzać zbyt wcześnie – zdecydowanie lepiej poczekać, aż powłoka farby całkowicie się utwardzi i uzyska swoje właściwości.

Źródło:http://tikkurilapotegakolorow.pl/jak-pomalowac-podloge/

Podobne

Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

Uważasz, że już najwyższy czas wyremontować mieszkanie? Zacznij od oszacowania zakresu zmian i ich kosztów. Tłumaczymy, od czego zależy koszt remontu oraz jakich dużych wydatków należy się spodziewać. Remont mieszkania – koszty  Jeśli chcemy obliczyć, ile kosztuje...

Komentarze

0 komentarzy