Home » Porady » Jak pomalować podłogę drewnianą?

Jak pomalować podłogę drewnianą?

  1. Zmierz powierzchnię podłogi, aby obliczyć ilość farby. My na 10 m2zużyliśmy trochę mniej niż 3,5l wodorozcieńczalnej farby Tikkurila Betolux Akva.
  2. Kup i przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy: farbę do drewnianych podłóg Tikkurila Betolux Akva, kuwetę, wałki z krótkim włosiem, przedłużkę do wałka, drobnoziarnisty papier ścierny, detergent do odtłuszczenia powierzchni (np. Tikkurila Maalipesu lub inny, który posiadasz w domu), szmatkę z mikrofibry.
  3. Przygotuj pomieszczenie do malowania – wynieś meble, ściągnij listwy przypodłogowe.
  4. Jeżeli jest taka konieczność, to zeszlifuj podłogę używając papieru ściernego. Polecam drobnoziarnisty papier ścierny do stosowania na mokro. Jednak po jego zastosowaniu należy poczekać z malowaniem, aż podłoga będzie całkowicie sucha.
  5. Bardzo dokładnie odkurz podłogę i przetrzyj ją detergentem przy użyciu szmatki np. z mikrofibry, aby mieć pewność, że na podłodze nie pozostaną niechciane „kłaczki”.Podłoga jest gotowa do malowania
  6. Dokładnie wymieszaj farbę i przelej część farby do kuwety.
  7. Nanieś pierwszą warstwę farby na podłogę. Pamiętaj, aby malować podłogę wzdłuż długości desek, a farby nie nakładać zbyt grubo.
  8. Farba schnie bardzo szybko, po 15 minutach jest już sucha. Odczekaliśmy dwie godziny, aby nanieść kolejną warstwę. Zwykle zalecane są 2 – 3 warstwy, my pomalowaliśmy podłogę trzykrotnie, choć po drugiej warstwie wyglądała już przyzwoicie, jednak było kilka miejsc, które chciałam poprawić
  9. Farba uzyskuje pełną trwałość i odporność po dwóch tygodniach, dlatego przez ten okres trzeba uważać, nie jeździć po niej krzesłami, nie czyścić gruntownie itp. My wstawiliśmy meble i rozpoczęliśmy normalne użytkowanie sypialni po trzech tygodniach, ale nasz roczniak przeprowadził własne testy po około dwóch tygodniach. Mimo ataku dziecięcego jeździka i innych zabawek, na podłodze nie pojawiły się żadne rysy lub odpryski. Ale nie namawiam, aby takie testy przeprowadzać zbyt wcześnie – zdecydowanie lepiej poczekać, aż powłoka farby całkowicie się utwardzi i uzyska swoje właściwości.

Źródło:http://tikkurilapotegakolorow.pl/jak-pomalowac-podloge/

Podobne

Jak malować farbami ceramicznymi?

Jak malować farbami ceramicznymi?

Farby ceramiczne to doskonały wybór, jeśli chcesz sprawnie pomalować całą powierzchnię ściany. Produkty te wyróżniają się wzbogaconym składem, który umożliwia osiągnięcie niezwykle trwałych rezultatów. Jak samodzielnie pomalować wnętrze farbami ceramicznymi?...

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

Zimą wiele ogrodowych elementów niszczeje i traci swój blask. Jednym z nich może być altana ogrodowa – miejsce rodzinnych spotkań lub cicha samotnia na relaksujące popołudnia z książką. Aby znów stała się pięknym elementem ogrodu, należy ją odnowić i dokładnie...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.