Home » Porady » Malowanie drewna

Malowanie drewna

 
Chcesz dowiedzieć się, jaki impregnat do drewna wybrać, aby prace poszły sprawnie, a efekt wizualny nie wymagał poprawek przez 7 lat? Impregnowanie drewna nie zajmie więcej niż kilka godzin, dzięki innowacyjnej, szybkoschnącej formule Altax!
Zastosowanie impregnatu ochronno-dekoracyjnego
Do czego może być stosowany prezentowany impregnat? Do odnawiania starego drewnianego płotu, bramy, podbitki, altany oraz elewacji. Powierzchnie drewniane powinny być uprzednio oszlifowane i oczyszczone z pyłu i brudu. Wstępne przygotowanie surowego drewna obejmuje również zastosowanie impregnatu gruntującego.

Impregnowanie drewna za pomocą szybkoschnącego impregnatu ochronno-dekoracyjnego Altax możemy przeprowadzić, gdy temperatura powietrza mieści się w granicach od +10 do +25 stopni Celsjusza oraz nie występują opady deszczu.
Impregnat do drewna – jak malować:
1. Po otwarciu opakowania dokładnie mieszamy impregnat ochronny do drewna.
2. Czyste i suche drewno malujemy wzdłuż słojów, wcierając preparat w powierzchnię. Po nałożeniu równomiernie pierwszej warstwy preparatu, pozostawiamy drewno do wyschnięcia na 2 godziny.
3. Po upływie przewidzianego czasu w ten sam sposób nakładamy drugą warstwę.
Po zakończeniu prac nie zapomnij o umyciu pędzli – wystarczy do tego czysta woda!
Altax szybkoschnący impregnat ochronno-dekoracyjny może być stosowany do odnawiania starych drewnianych powierzchni. W tym przypadku wystarczy jedna warstwa preparatu.
Źródło:http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-do-drewna/

Podobne

Jak malować farbami ceramicznymi?

Jak malować farbami ceramicznymi?

Farby ceramiczne to doskonały wybór, jeśli chcesz sprawnie pomalować całą powierzchnię ściany. Produkty te wyróżniają się wzbogaconym składem, który umożliwia osiągnięcie niezwykle trwałych rezultatów. Jak samodzielnie pomalować wnętrze farbami ceramicznymi?...

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

ALTANA OGRODOWA – JAK JĄ ODNOWIĆ?

Zimą wiele ogrodowych elementów niszczeje i traci swój blask. Jednym z nich może być altana ogrodowa – miejsce rodzinnych spotkań lub cicha samotnia na relaksujące popołudnia z książką. Aby znów stała się pięknym elementem ogrodu, należy ją odnowić i dokładnie...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery, kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hammerite i wiele innych.