Home » Porady » Malowanie drewna

Malowanie drewna

 
Chcesz dowiedzieć się, jaki impregnat do drewna wybrać, aby prace poszły sprawnie, a efekt wizualny nie wymagał poprawek przez 7 lat? Impregnowanie drewna nie zajmie więcej niż kilka godzin, dzięki innowacyjnej, szybkoschnącej formule Altax!
Zastosowanie impregnatu ochronno-dekoracyjnego
Do czego może być stosowany prezentowany impregnat? Do odnawiania starego drewnianego płotu, bramy, podbitki, altany oraz elewacji. Powierzchnie drewniane powinny być uprzednio oszlifowane i oczyszczone z pyłu i brudu. Wstępne przygotowanie surowego drewna obejmuje również zastosowanie impregnatu gruntującego.

Impregnowanie drewna za pomocą szybkoschnącego impregnatu ochronno-dekoracyjnego Altax możemy przeprowadzić, gdy temperatura powietrza mieści się w granicach od +10 do +25 stopni Celsjusza oraz nie występują opady deszczu.
Impregnat do drewna – jak malować:
1. Po otwarciu opakowania dokładnie mieszamy impregnat ochronny do drewna.
2. Czyste i suche drewno malujemy wzdłuż słojów, wcierając preparat w powierzchnię. Po nałożeniu równomiernie pierwszej warstwy preparatu, pozostawiamy drewno do wyschnięcia na 2 godziny.
3. Po upływie przewidzianego czasu w ten sam sposób nakładamy drugą warstwę.
Po zakończeniu prac nie zapomnij o umyciu pędzli – wystarczy do tego czysta woda!
Altax szybkoschnący impregnat ochronno-dekoracyjny może być stosowany do odnawiania starych drewnianych powierzchni. W tym przypadku wystarczy jedna warstwa preparatu.
Źródło:http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-do-drewna/

Podobne

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF, laminatów do wnętrz to specjalistyczna farba, dzięki której odnowisz przedmioty w Twoim domu, wykonane z przeróżnych materiałów. Możesz malować nią drzwi, ściany, meble, futryny, parapety. Możesz malować nią także w kuchni i łazience, z wyjątkiem...

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Drzwi są niczym uprzejme zaproszenie. Często stanowią urokliwą ozdobę fasady domu lub pomieszczenia, do którego prowadzą. Bardzo ważne jest zatem, aby stolarka drzwiowa była zawsze w doskonałej kondycji. Malowanie drzwi drewnianych może być naprawdę proste –...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery,kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hameride i wiele innych.