Home » Porady » Wodorozcieńczalne produkty do drewna porady

Wodorozcieńczalne produkty do drewna porady

Drewno to materiał wykorzystywany przez ludzi od tysiącleci. I choć na rynku istnieje sporo substytutów tego naturalnego surowca, to miłośników drewnianych wyrobów raczej nie zabraknie. Tym bardziej, że trend powrotu do naturalnych produktów z każdym rokiem rośnie coraz bardziej w siłę. Na salony wracają nie tylko drewniane meble w nowoczesnej stylistyce, ale i designerskie detale oraz akcesoria.
Obecnie dostępnych jest wiele produktów do ochrony i dekoracji drewna. Są to oleje, woski, lakiery, emalie i impregnaty! Można wśród nich wyróżnić te na bazie rozpuszczalników oraz coraz częściej stosowane produkty wodorozcieńczalne. Czym się różnią pod względem funkcjonalności? Wyłącznie zastosowanym w nich nośnikiem, który transportuje substancje ochronne w głąb drewna. Produkty wodorozcieńczalne zamiast toksycznych substancji, którym jest rozpuszczalnik, zawierają wodę, która odparowuje bezpośrednio po pomalowaniu. Pozostałe właściwości są dokładnie takie same! Produkty wodorozcieńczalne mają równie wysoką skuteczność i trwałość, jak ich rozpuszczalnikowe odpowiedniki. Oprócz tego, dzięki wodorozcieńczalnej formule, mają wiele dodatkowych zalet.:)
Źródłó:http://tikkurilapotegakolorow.pl/wodorozcienczalne-produkty-do-drewna/

 

Podobne

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz

Farba do drewna, MDF, laminatów do wnętrz to specjalistyczna farba, dzięki której odnowisz przedmioty w Twoim domu, wykonane z przeróżnych materiałów. Możesz malować nią drzwi, ściany, meble, futryny, parapety. Możesz malować nią także w kuchni i łazience, z wyjątkiem...

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Malowanie drzwi drewnianych – poznaj wskazówki

Drzwi są niczym uprzejme zaproszenie. Często stanowią urokliwą ozdobę fasady domu lub pomieszczenia, do którego prowadzą. Bardzo ważne jest zatem, aby stolarka drzwiowa była zawsze w doskonałej kondycji. Malowanie drzwi drewnianych może być naprawdę proste –...

Hurt i detal Tarnów / Nowy Sącz - farby, kleje, docieplenia, materiały budowle.

Remontujesz, budujesz u nas znajdziesz farby, lakiery,kleje, płyty gipsowe renomowanych producentów krajowych i zagranicznych Polskich takich jak Śnieżka, Aksil, Atlas, Polifarb Łódź, jak i zagranicznych Tikkurila, Akzo, PPG, Altax i wielu innych. Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Hurtownia farb i lakierów w Tarnowie i Nowym Sączu.

Nasz dział z materiałami budowlanymi w Tarnowie i Nowym Sączu oferuje: kleje, gipsy, płyty gipsowe i OSB, materiały izolacyjne, docieplenia i wiele innych. Oferujemy możliwość mieszania farb i tynków kolorowych, takich jak: Tikkurila, Lakma, Kabe, Goldmurit, Silveno, Atlas, FOX, PPG oraz Sigma.

W naszych sklepach w Tarnowie znajdziesz popularne linie produktów.

Punkty sprzedaży Tarnów i Nowy Sącz zapewniają sprzedaż marek takich jak Dekoral, Dulux, Bekers, Designer, Magnat, Vidaron, Altaxin, Drewnochron, Sadolin, Hameride i wiele innych.